استخدام دورکاری

استخدام دورکاری – کار در منزل

بررسی مزایا و معایب شیوه های دورکاری و معرفی بهترین فرصتهای دورکاری و کار در منزل 

مجتمع کارتیک؛ معتبرترین مجموعه معرفی فرصتهای شغلی در سراسر کشور شامل مشاغل تمام وقت؛ فرصتهای استخدامی نیمه وقت؛ همکاریهای پروژه ای؛ مشارکت مدنی؛ مشاغل پورسانتی و …

تعریف شیوه دورکاری

دورکاری به شیوه ای از همکاری گفته می شود که در آن وظایف مربوط به کارمند به او ابلاغ می شود و می تواند در محیطی خارج از محیط اصلی کار به انجام وظایف محوله بپردازد. در این شیوه کاری قالبا بایستی بصورت دوره ای و مداوم گزارش عملکرد به کارفرما ارائه شود و بطوریکه کارفرما یا سرپرست؛ کاملا در جریان روند پیشرفت کارها قرار بگیرد.
در این شیوه کاری؛ چنانچه کارمند (یا کارجو) بخواهد در منزل خود وظایفش را به انجام برساند؛ بایستی ساز و کار لازم را برای ایجاد یک محیط مناسب فراهم کند تا بتواند تمرکز لازم را بر روی کار داشته باشد.
در ادامه به برخی از مزایا و معایب این شیوه از همکاری می پردازیم و چند مورد از فرصتهای شغلی را جهت اشتغال دورکاری معرفی میکنیم

مزایای دورکاری برای کارجویان 

شیوه دورکاری مزایای متعددی هم برای کارجو و هم کارفرما دارد که در این بخش به برخی از مزایای دورکاری برای کارجویان می پردازیم.

در شیوه دورکاری؛ کارمندان از پرداخت هزینه های ایاب و ذهاب فارغ هستند این مزیت در کلان شهرها بیشتر نمود دارد چراکه در شهرهای بزرگ هزینه ایاب و ذهاب بسیار بالاست و بودجه قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد ضمن اینکه بخشی از زمان مفید صرف رفت و آمد به محل کار می شود که در دورکاری این مساله هم وجود نخواهد داشت.

مزیت دیگر برای کارجویان؛ پیشگیری از ابتلاء به بیماریهای واگیردار است. همانطور که اکیدا توصیه شده است در ایام پاندمی کرونا ماندن در خانه از واجبات لازم جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری است چنانچه رفت و آمد با وسایل نقلیه عمومی و حضور در محل کار ریسک ابتلا به بیماری را به شدت افزایش می دهد.

مزیت دیگر کاردرمنزل برای کارجویان؛ استفاده از رفاه نسبی موجود در منزل است. طبیعتا امکاناتی که در اختیار شخص در محیط منزل وجود دارد قابل قیاس با امکانات محدود محیط کار نیست و در صورت وجود شرایط؛ کار در منزل خستگی کمتری را برای کارمندان به دنبال دارد

معرفی برخی فرصتهای شغلی دورکاری

استخدام پژوهشگر حقوق بصورت دورکاری
فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته حقوق می توانند بعنوان محقق یا پژوهشگر با موسساتی که در زمینه پژوهشهای حقوق فعالیت می کنند بصورت دورکاری همکاری داشته باشند.

استخدام تایپیست در منزل
کسانی که مهارت تایپ سریع را دارند می توانند بعنوان تایپیست در منزل و بصورت دورکاری با موسساتی که در زمینه حروفچینی یا نشر کتاب هستند همکاری داشته باشند. برای این منظور می توانید به آگهیهای استخدام تایپیست در منزل مراجعه کنید.

استخدام اپراتور و کارمند تبلیغات
در این موقعیت شغلی از کسانی که علاقه به فعالیتهای تبلیغاتی در فضای مجازی و اینترنت دارند؛ دعوت به همکاری میشود. در این شیوه از همکاری داشتن اینترنت و کامپیوتر الزامی است.

استخدام محقق و پژوهشگر زبان آلمانی
در این فرصت شغلی از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری زبان آلمانی در تمامی گرایشهای آموزش زبان آلمانی، ادبیات زبان آلمانی، مترجمی زبان آلمانی دعوت به همکاری می گردد

معایب دورکاری برای کارمندان

در کنار مزایای متعددی که دورکاری برای کارمندان دارد؛ ممکن است این شیوه از همکاری معایبی هم دربر داشته باشد که در ادامه به آن می پردازیم

اول اینکه معمولا دستمزدی که در دورکاری برای کارمندان تعیین می گردد؛ کمتر از دستمزد در محل کار است و گاها این دستمزدها بسیار غیر منصفانه تعیین می گردد.

از معایب دیگر این شیوه از کار؛ دور ماندن از محیط کار و همکاران است. برای بعضی از کارمندان، دوری از محیط کار اصلا مطلوب نیست و ترجیح می دهند که در محل کار حضور داشته باشند و در این صورت می توانند توانایی های خود را بهتر به نمایش بگذارند.

عیب دیگری که برای این شیوه از کار متصور است؛ کمبود امکانات کاری در منزل است. همانطور که می دانیم کار در منزل نیاز به امکاناتی از قبیل اینترنت پر سرعت؛ کامپیوتر؛ نرم افزارهای تخصصی و … دارد که تهیه این تجهیزات برای همه میسر نیست.

یکی دیگر از معایب این شیوه از همکاری برای کارجویانی که فقط به این نوع از مشاغل فکر میکنن آن است که فرصتهای شغلی دورکاری خیلی محدود هستند و اغلب کارفرمایان ترجیح می دهند کارمند در محیط کار حضور داشته باشد.

مزایای دورکاری برای کارفرمایان

شیوه دورکاری برای کارفرمایان نیز مزایایی دارد که در ادامه به برخی از این مزایا می پردازیم:
مزیت اول عدم نیاز به تأمین فضای کاری مناسب برای کارمندان است. در شرایط فعلی که تأمین یک محیط کاری به لحاظ اجاره یا حتی خرید هزینه ی بالایی را دربردارد؛ اغلب کارفرمایان ترجیح می دهند مشاغلی را که قابلیت دورکاری دارند را به کارمندان خارج از محیط کار محول کنند.

مزیت دیگر دورکاری برای کارفرمایان؛ عدم وجود اجبار جهت بیمه تامین اجتماعی یا مزایای دیگر شغلی است. همانطور که می دانید یکی از هزینه های کمرشکن برای کارفرمایان؛ بیمه تأمین اجتماعی است که در پایان هر ماه باید بپردازند و بدلیل اینکه بسیاری از مشاغل دورکاری فاقد بیمه تأمین اجتماعی هستند؛ از این حیث می تواند برای کارفرما یک عامل صرفه جویی باشد.

امکان جذب نیروهای خبره بدون محدودیت جغرافیایی هم یکی دیگر از مزایای دورکاری است در این شرایط کارفرما می تواند بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی کارجو؛ اقدام به استخدام نیروهای مد نظر خود کند.

معایب دورکاری برای کارفرمایان

در کنار مزایایی که دورکاری برای کارفرمایان دارد؛ معایبی نیز برای این شیوه از همکاری متصور است که در ادامه به برخی از آنان می پردازیم:
یکی از معایب این کار عدم کنتزل دقیق کارفرما بر روی تمام اجزاء سیستم کاری است. کارفرما در این شیوه کاری فقط باید به گزارشهایی که از سمت کارمند دریافت می کند بسنده کند و راستی آزمایی و بررسی سطح کیفیت کارمند ممکن است دشوار باشد.

تامین تجهیزات کاری برای کارمندانی که به صورت دورکاری فعالیت دارند نیز برای کارفرمایان معضلی مهم تلقی می شود علی الخصوص برای فعالیتهایی که جنبه تخصصی دارند و نیاز به تجهیزات خاصی وجود دارد.

کارفرمایان عزیز می توانند جهت درج آگهی استخدام برای جذب زبده ترین نیروهای کاری، از لینک مزبور اقدام نمایند.

انجام پایان نامه مدیریت
ارائه خدمات مشاوره پایان نامه در معتبرترین مجتمع آموزشی پژوهشی سطح کشور

آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
معرفی بهترین موسسه مشاوره پایان نامه در سطح کشور

بهترین موسسه انجام پایان نامه
معرفی معتبرترین موسسه مشاوره پایان نامه ارشد و دکتری

ترجمه دانشجویی مقاله از انگلیسی به فارسی
با سابقه ترین مرکز تخصصی ارائه خدمات ترجمه در کشور